22.10.2015 Neljapäev

Eesti Pank kutsub kaupmehi uue 20-eurosega tutvuma

Eesti Pank korraldab lähinädalatel üle Eesti tasuta koolitusi, kus kaupmeestele tutvustatakse novembri lõpus ringlusse jõudva uue 20-eurose kujundust ja turvaelemente.

Uus 20-eurone rahatäht jõuab ringlusse 25. novembril
Uus 20-eurone rahatäht jõuab ringlusse 25. novembril Foto: Eesti Pank

Uute turvaelementidega 20-eurone jõuab ringlusse alates 25. novembrist ja nende sujuvaks kasutuselevõtuks on oluline, et ettevõtjad tunneksid uut rahatähte ja uuendaksid aegsasti rahakäitlusseadmeid.

Kaupmeestele ja ettevõtjatele, kes puutuvad oma igapäevatöös rahaga tihedalt kokku, toimuvad koolitused Tallinnas (27. ja 28. oktoobril), Tartus (4. novembril), Pärnus (9. novembril) ja Narvas (12. novembril, eesti ja vene keeles).

Põhjalikud elektroonilised materjalid uue pangatähega tutvumiseks on veebilehel www.uuseuro.eu.

Koolitustel räägib Eesti Panga sularahaekspert Meelis Metus uue 20-eurose kujundusest ja selle peamistest turvaelementidest. Uuel 20-eurosel on uute 5- ja 10-eurostega sarnaseid turvaelemente, kuid on ka täiesti uus turvaelement – läbipaistev portreega aken. Koolitustel on kõigil osalejatel võimalik uut 20-eurost oma silmaga näha.

Lisaks antakse koolitustel ülevaade, kuidas tuvastada õiget raha, ära tunda võltsingut ja millised on enim levinud võltsingud, teatas Eesti Pank.

Koolitused toimuvad koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse maakondlike esindustega.

Käibele tulevate uute rahatähtedega maksmine läheb sujuvalt, kui kaupmehed uuendavad rahakäitlusseadmeid ja autentimisvahendeid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes