Reede, 15 Juuni 2018 13:02

Eesti inflatsioon oli mais euroala kiireim

Eesti inflatsioon oli mais 3,1 protsendi tasemel euroala kiireim ning Euroopa Liidus tervikuna oli see kiirem vaid 4,6 protsenti Rumeenias.

Euroala aastane inflatsioon oli mais 1,9 protsenti, kiirenedes aprillist 0,6 protsendi võrra. Euroopa Liidus oli inflatsioon 2 protsenti (aprillis 1,5 protsenti), selgub Eurostati andmetest.

Jättes kõrvale volatiilsed energia- ning toidu-, alkoholi- ja tubakahinnad, oli euroala baasinflatsioon 1,1 protsenti (aprillis 0,8 protsenti).

Euroala riikidest oli inflatsioon kiireim 3,1 protsenti Eestis, millele järgnesid 2,9 protsendiga Leedu, 2,7 protsendiga Slovakkia ning 2,4 protsendiga Läti. Aeglaseim oli inflatsioon 0,7 protsenti Iirimaal ja 0,8 protsenti Kreekas.

Euroopa Keskpanga (ECB) inflatsioonieesmärk on veidi alla 2 protsendi ning selle saavutamiseks on keskpank tarvitusele võtnud ebatavalised rahapoliitikameetmed, nagu kvantitatiivne lõdvendamine (QE), ja madalad intressimäärad.

14. juunil teatas ECB, et varaostuprogrammi vähendatakse septembrist poole võrra 15 miljardile eurole kuus ning 2019. aastast see lõpetatakse, juhul kui laekuvad andmed kinnitavad ECB inflatsiooniväljavaadet. Samuti viidati, et inflatsiooni püsival kohandumisel võidakse intressimäärasid tõsta tuleva aasta teises pooles.

Toetajad

IKS logo 1
Jaga:

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes