01.09.2022 Neljapäev

Eesti Gaas tõstab taas hüppeliselt kodutarbijatele hinda

Kui 1. septembrist kerkib Eesti Gaasi maagaasi paindliku paketi hind koduklientidele endiselt 1,5 eurolt kuupmeetri kohta 2,65 euroni, siis 1. oktoobrist tõuseb hind koguni 4,10 euroni, vahendab Postimees.

Aastavõrdluses on hind juba ligikaudu kaheksa korda kallim.
Aastavõrdluses on hind juba ligikaudu kaheksa korda kallim. Foto: pixabay

Vähem kui kahe kuuga kallineb toasoe Eesti Gaasi klientidele seega 2,7 korda. Aastavõrdluses on hind juba ligikaudu kaheksa korda kallim.

Hinnatõusu põhjusena toob ettevõte klientidele saadetud teates välja maagaasi jätkuva hinnatõusu Euroopa turul, mis on kasvatanud oluliselt sisseostuhinda kõigile gaasimüüjatele.

Samas on viimasel nädalal maagaasi futuuride hind Hollandi börsil kukkunud ligi kolmandiku võrra, 238 eurole megavatt-tunni eest. Hinnalangus toimus hoolimata sellest, et Gazprom peatas kolmapäevast vähemalt kolmeks päevaks gaasivoo läbi Nord Streami torujuhtme. Viimati oli gaasi hinnatase sarnane augusti esimestel nädalatel.

Aastaga on aga gaasi börsihind kerkinud 8,5 korda.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!