25.10.2018 Neljapäev

ECB: riskid euroala kasvuväljavaatele on endiselt tasakaalus

Euroopa Keskpanga (ECB) presidendi Mario Draghi sõnul on riskid euroala väljavaatele endiselt tasakaalustatud, seda hoolimata ebakindlusest maailmakaubanduses ja geopoliitikas.

"Euroala kasvuväljavaatega seonduvaid riske võib endiselt pidada suuresti tasakaalustatuks," ütles Draghi Frankfurtis pressikonverentsil. "Samal ajal on protektsionismi, arenavate turgude haavatavuse ja finantsturgude volatiilsusega seonduvad riskid siiski märkimisväärsed."

Euroala majanduses on viimasel ajal ebakindlust tekitanud võimalik leppeta Brexit, Itaalia ja Euroopa Liidu eelarvetüli ja kaubanduspinged USA-ga. Seejuures on langenud ka euroala ettevõtete äriusaldus.

Draghi nentis, et hiljutised majandusandmed on olnud oodatust nõrgemad, kuid mitte piisavalt, et ohustada kasvuväljavaadet.

"ECB nõukogu hinnangul on järgnev: jah, majanduse hoog on raugenud, jah, majandusnäitajad on nõrgemad ja see võib tulevikus jätkuda. Kuid kas see on piisav, et muuta meie prognoose? Vastus on ei," rääkis ta.

Itaalia ja Euroopa Liidu eelarvetüli kommenteerides ütles Draghi, et ehkki "tal ei ole klaaskuuli" on ta optimistlik, et küsimuses jõutakse leppeni ja igal juhul ei mõjuta see tõenäoliselt teisi riike.

"Mõningal määral võivad negatiivsed mõjud ülekanduda, kuid piiratud määral. See on praegune olukord, kui asjad muutuvad, annan ma sellest teada," lisas ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!