12.12.2023 Teisipäev

Analüütik: uusarendusi üüritakse ostjate puudumisel majade kaupa välja

Kinnisvarabüroo Uus Maa analüütiku Risto Vähi sõnul uute korterite müük seisab, mistõttu on arendajad hakanud neid korraga suures mahus välja üürima.

Risto Vähi, kinnisvarabüroo Uus Maa analüütik
Risto Vähi, kinnisvarabüroo Uus Maa analüütik Foto: erakogu

Vähi selgitusel läheb uute korterite müük vaevaliselt, sest arendajad ei taha hinnas alla tulla, aga inimesed pole nõus enam vana hinnaga ostma. "Arendajad suudavad praegu oma laenud ära maksta ja üritavad vahepeal rahavoo teenimiseks pigem korterid välja üürida. Niimoodi võib ühes kohas tulla üüriturule korraga 50 korterit ning see mõjutab juba tervet piirkonda," märkis Vähi.

Tallinnas on üüripakkumiste arv oluliselt tõusnud. "Kui samas majas ja piirkonnas tuleb korraga üürile kümneid kortereid, siis annab see päris hea tingimisruumi. Üürihinnad on suunaga kergelt alla ja langus puudutab peamiselt uusi ja kallima otsa kortereid," rääkis Vähi.

Odavamas segmendis, näiteks alla 500-eurose kuuüüriga magalakorteritele on tema sõnul alati nõudlus ja selles osas analüütiku prognoosil suurt muutust oodata pole. "Üürikorterite ülepakkumine puudutab peamiselt Tallinna ja ka näiteks Pärnut, Tartus sellises mahus uusarendusi rajatud pole ja seal on pakkumiste arv stabiilsem," ütles Vähi.

Uus trend on tema sõnul ka see, et inimesed müüvad oma isikliku korteri maha ning võtavad samal tasemel üüripinna asemele. "Oodatakse soodsamaid aegu, et siis mõni meelepärane kodu uuesti osta," lisas Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255