05.08.2022 Reede

Amet: fikseeritud elektrilepingute leppetrahvid tuleks hüvitada

Konkurentsiamet kohtus sel nädalal elektrimüüjatega, et arutada tarbijatele fikseeritud hinnaga elektripakketide ennetähtaegsel lõpetamisel kehtestatavaid leppetrahve; amet on seisukohal, et leppetrahvid tuleks tarbijatele hüvitada.

Konkurentsiameti seisukoht on, et leppetrahvid tuleb hüvitada.
Konkurentsiameti seisukoht on, et leppetrahvid tuleb hüvitada. Foto: pixabay

"Konkurentsiamet on jätkuvalt seda meelt, et võimalikud leppetrahvid tuleks tarbijatele hüvitada," kinnitas konkurentsiameti energia- ja taristuosakonna juhataja Margus Kasepalu.

Samas on elektrimüüjad Kasepalu sõnul selgitanud, et nii-öelda leppetrahvidega lepinguid on kodutarbijatega siiski suhteliselt vähe sõlmitud. Samuti lubavad elektrimüüjad, et võimalikud leppetrahvid ei kohalduks igas olukorras niisama lihtsalt ja automaatselt.

Pigem võiksid need kõne alla tulla siis, kui elektri hinnad väga järsku ja suures ulatuses langeksid ning müüjad oleksid olukorras, kus müügilepingute täitmiseks sõlmitud kallite hindadega lepingute tõttu kahju kannatavad. Hetkel ei ole ette näha, et energia hinnad järsku ja suures ulatuses langeksid,

selgitas Kasepalu.

Kohtumised ja arutelud konkurentsiameti ja müüjate vahel jätkuvad uue nädala alguses.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!