22.03.2022 Teisipäev

Amet: elektrimüüjad peaksid selgitama börsipaketi hinnaarvutust

Konkurentsiamet soovitab elektrimüüjatel suurendada klientide teadlikkust börsipaketi hinnaarvutuse põhimõttest ning juhul, kui klient seda soovib, võimaldada kliendil üleminekut tunnipõhisele hinnaarvestusele.

Elektrikaupmehed peaksid konkurentsiameti hinnangul selgitama börsipaketi hinnaarvestust.
Elektrikaupmehed peaksid konkurentsiameti hinnangul selgitama börsipaketi hinnaarvestust. Foto: pixabay

Elektrienergiamüüjate seas läbiviidud küsitluse tulemusena selgus, et Eestis on ligikaudu 70 000 börsipaketiga tarbimislepingut, kus arvestus käib kuu keskmise börsihinna, mitte tunnipõhise börsihinna alusel. Sellise paketiga tarbijad ei pruugi alati sellest teadlikud olla, teatas amet.

Seoses märkimisväärselt tõusnud elektrihindadega on oluliselt kasvanud ka tarbijate aktiivsus elektriturul. Konkurentsiameti sõnul on väga tervitatav tarbijate soov oma elektrienergia tarbimist energiasäästlikumaks muuta ja juhtida vastavalt tunnipõhisele turuhinnale, mida börsipakett peaks üldiselt võimaldama. Keskmise börsihinna arvestusega paketis ei ole aga võimalik oma tarbimist hinnatundlikult juhtida nii, nagu seda võimaldab tunnipõhine hinnaarvestus.

Konkurentsiamet viis elektrienergia müüjate seas läbi pakutavaid elektripakette puudutava küsitluse, et uurida börsipakettide turuhinna arvutuse põhimõtet. Keskmise börsihinna alusel tehtava arvestuse puhul on tegemist varasematel aastatel sõlmitud lepingutega, hetkel ükski elektrimüüja vastavat paketti enam aktiivselt ei paku.             

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!