02.10.2018 Teisipäev

Air Balticu juht Nordicat suureks konkurendiks ei pea

Läti riikliku lennufirma Air Balticu juhatuse esimees Martin Gauss ei pea Nordica kaubamärki kasutavat Eesti riiklikku lennufirmat Nordic Aviation Group oma ettevõtte suureks konkurendiks ja peab ettevõtet pigem Poola riikliku lennufirma LOT käepikenduseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Nordica lennud pole nüüd küll mingi argument, kui me kaalume, kas mingit liini avada või mitte. Tallinnast tehtavate lendude poolest on Nordica tegija, kuid meie konkurent number üks on Ryanair, kelle järgnevad Wizzair ja Norwegian," rääkis Gaus ettevõtte lennuliinide avamise strateegiast.

"Nordica pole ju tegelikult Eesti lennukompanii, vaid Poola LOT-i käepikendus, mis teeb äriliselt seda, mida LOT tahab. Pealegi ei ole LOT meile tõsine konkurent, ehkki Poolas ja üle maailma on nad väga tugevad. Meie jaoks on tähtis see, kas liinil on mõtet, mitte see, kas seal lendab juba keegi. Me ei ava lennuliini, kui ei usu, et suudame sealt raha teenida. London on hea näide. Minu teada lendab Tallinnast Londonisse viis lennufirmat. Meile on see liin olnud algusest peale kasumlik. Mõnele liinile mahub kõvasti konkurentsi ja on liine, kus on parem lennata üksi," lisas ta.

Gaussi sõnul oli möödunud kuul Air Balticu turuosa Eestis 16 protsenti Nordica 20 protsendi vastu. "Iga kuu suurendame Eestis oma sõitjate arvu aastases arvestuses vähemalt 10 protsenti. Kuna avame lende uutesse sihtkohtadesse, siis kasv jätkub," märkis ta.

Praegu lendab Läti riiklik lennufirma Tallinnast kuude sihtkohta, millele lisandub veel kolm. Kuid juba tuleval aastal lendab lennufirma Eesti pealinnast otse 12 sihtkohta.

"Tuleval aastal käivitame Malaga, Brüsseli ja Kopenhaageni lennud. Peale uutesse sihtkohtadesse lendamise tihendame sõite senistesse sihtkohtadesse. Varasemas 2021. aasta äriplaanis nägime ette teenindada Eestist 11 sihtkohta. Me ei eeldanud, et Estonian Air jääb teise nime all edasi lendama, kuid mis siis ikka. Konkurents on klientidele hea. Baltimaades kokku on meie turuosa umbes 36 protsenti. Lätis on see 56 protsenti ja Leedus alla 10 protsenti. Leedus lendavad ka Ryanair ja Wizzair," ütles Air Balticu juhatuse esimees.

Seejuures prognoosib Läti riiklik lennufirma selleks aastaks 20-protsendilist reisijate arvu kasvu ning sama suurt kasvu oodatakse ka tulevaks aastaks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!