25.01.2019 Reede

75 riiki alustavad WTO kõnelusi veebikaubandusreeglite loomiseks

Ministrid 75 riigist alustavad Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) kõnelusi ülemaailmsete veebikaubandusreeglite loomiseks. Kõnelustest teatas Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström Davosis toimuva majandusfoorumi kõrvalt.

Ametlikult algavad läbirääkimised märtsis ning neis osalevad ka Hiina ja USA.

"Elektrooniline kaubandus on tegelikkus enamikes maailma nurkades. Seega võlgneme oma kodanikele ja firmadele veebis kauplemiseks ennustatava, tõhusa ja turvalise keskkonna," ütles Malmström.

Läbirääkimiste alustamine WTO-s on haruldane võit rahvusvahelisele koostööle ajal, mil Peking ja Washington on kaubandussõjas ning USA president Donald Trump ähvardab riike ühepoolsete kaubandusmeetmetega.

Trumpi kriitikat on pälvinud ka WTO, mis presidendi hinnangul eirab USA huve ja soosib Hiinat.

Malmström teatas Twitteris "ajaloolisest hommikust Davosis", mis näitab, et WTO "suudab käsile võtta 21. sajandi väljakutsed".

Nendega tahetakse paika panna rahvusvaheline raamistik veebikaubandusega tegelemiseks, "et teha lihtsamaks ja turvalisemaks internetis ostmine, müümine ja äri ajamine", ütlesid riigid teates.

"Nende läbirääkimiste alustamine näitab, et WTO on endiselt rahvusvaheliste reeglite seadmises keskne," lisati teates.

Kolmapäeval kutsus Saksa kantsler Angela Merkel Davosis rahvusvahelisi organisatsioone nagu WTO suurendama järelevalvet digimaailma üle.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes