30.09.2021 Neljapäev

Müüja arvele käibemaksu märkida ei soovi Esile tõstetud

Eesti müüja (käibemaksukohustuslane) keeldub arvele märkimast käibemaksu. Hind ilma käibemaksuta on arvel olemas, käibemaksu real on märgitud 0 eurot. Kuidas tuleks selles olukorras käituda Eesti käibemaksukohustuslasest ostjal? Kas lõppsumma on 100- protsendiline kulu ja probleemid tekivad müüjal?

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Vastab Jaak Siim, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Cuesta:

Ostjal on õigus nõuda arve parandamist ja sellel käibemaksu märkimist, kui see käibemaksuseadusest (KMS) tulenevalt tuleb arvele märkida. Loetelu arvele märgitavatest andmetest on toodud KMS § 37 lõikes 7. Lõike punktid 9 ja 10 kohustavad arvele märkima maksustatava summa käibemaksumäärade kaupa koos kohaldatavate käibemaksumääradega või maksuvaba käibe summa, samuti eurodes tasumisele kuuluva käibemaksusumma, välja arvatud seaduses sätestatud juhtudel.

Arvel vajalike andmete märkimise, käibemaksu deklareerimise ja riigile tasumise eest vastutab müüja. Vastutuse aluseks...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!