27.11.2014 Neljapäev

Valitsus vähendab välistööjõu palganõuet

Kui praegu kehtib välistööjõule loa andmisel tööandjale kohustus maksta vähemalt 1,24-kordset Eesti keskmist palka, siis täna, 27. novembril, kiitis valitsus heaks seaduse eelnõu, millega oleks oleks kohustus maksta välistööjõule sektori keskmist palka.

Valitsus vähendab välistööjõu palganõuet
Valitsus vähendab välistööjõu palganõuet Foto: Reuters

Eelnõu kohaselt võib struktuurse tööjõupuuduse leevendamiseks valitsuse korraldusega kehtestada loetelu valdkondadest, kus esineb suur tööjõupuudus ning kus Eesti tööjõuturul ei leidu nõutava kvalifikatsiooni, töökogemuse või haridusega tööjõudu.

„Võib esineda olukord, kus tööjõupuudus konkreetses valdkonnas on Vabariigi Valitsuse hinnangul ilmne ja samas makstav palk on üldjuhul väiksem kui Eesti keskmine palk. Sellisel juhul ei ole põhjendatud igal üksikjuhul Eesti Töötukassa loa taotlemine, vaid Vabariigi Valitsus saaks kehtestada korraldusega kuni kaheks aastaks loetelu valdkondadest, kuhu tööandja võib välismaalase tööle võtta ilma Töötukassa loata,“ seisab eelnõu seletuskirjas.

Üldreeglina peab tööandjal, kes soovib välismaalast tööle võtta, olema selleks töötukassa luba ja välismaalasele tuleb maksta vähemalt 1,24-kordset Eesti keskmist brutopalka.

Kui riigikogu seaduse vastu võtab, siis jõustub see 2016. aastast.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!