Neljapäev, 22 September 2011 18:34

Valitsus liidab haigekassa ja töötukassa vahendid riigi kassareserviga

Valitsus liidab haigekassa ja töötukassa vahendid riigi kassareserviga Koos 2012. aasta riigieelarve seaduse eelnõuga kiitis valitsus neljapäeval heaks plaani liita haigekassa ja töötukassa rahalised vahendid riigi kassareserviga.

Valitsuse hinnangul tagab selline muudatus valitsussektori rahavoo efektiivsema juhtimise. Haigekassa ja töötukassa vaba raha jääb nende kontodele ning tagab alati väljamaksete teostamise, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Ühtlasi tähendab see Eesti haigekassa seaduse ning töötuskindlustuse seaduse muutmist.

Tööandjate keskliidu volikogu otsustas kolmapäeval, et töötukassa varade üleminek riigikassasse võib toimuda ainult töötukassa ja riigikassa vahel sõlmitava võlaõigusliku laenulepingu alusel. See aga eeldab töötukassa nõukogu ja rahandusministeeriumi läbirääkimisi. Riigile laenu andmise võimaldamiseks tuleb samuti muuta töötuskindlustuse seadust, mis keelab töötukassal anda laenu või tagada teiste isikute kohustusi, teatas tööandjate keskliit.

Töötukassa on valitsuse otsust teravalt kritiseerinud. Töötukassa  juhatuse esimehe Meelis Paaveli hinnangul peaks töötukassa reserve haldama töötukassa ise.Paavel ütles teisipäeval töötukassa  kodulehel avaldatud selgituses, et iseseisva reserviga töötukassa loodi selleks, et koguda Eesti töötajate ja tööandjate sihtotstarbelist kindlustusraha.

"Selle kasutamine millekski muuks on täiesti põhimõtteline probleem nagu näiteks kohustusliku liikluskindlustuse reservi kasutamine millekski muuks," ütles Paavel. "See pole maksuraha, see on inimestelt teatud lubadusega kokku kogutud raha."

Töötukassa rahapaigutuste muudest investeeringutest madalam tootlus on Paaveli sõnul "huvitav müüt".
Jaga:

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes