gif Company 930x140 ee

 

15.10.2018 Esmaspäev

Välismaalaste firmade asutamise lihtsustamine jõuab riigikogu ette

Riigikogu õiguskomisjon saatis esimesele lugemisele plaani, millega lubataks Eestis osaühingu asutamisel kasutada ükskõik millises Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigis asuvat kontot.

Esmaspäeval riigikogu õiguskomisjonis arutatud ning esimesele lugemisele saadetud eelnõu annaks võimaluse kasutada osaühingu loomiseks ükskõik millises Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigis asutatud pangas või makseasutuses loodud kontot. Kehtiva seaduse järgi on osaühingu asutamise eelduseks Eestis avatud äriühingu pangakonto, teatas riigikogu pressiteenistus.

Eelnõuga tahetakse vabastada ka riigilõivust ettevõtja e-posti aadressi äriregistrisse kandmine ja muutmine. Kehtiva korra järgi on vaja kande muutmisel tasuda 18 eurot riigilõivu. Eelnõu ei muuda aktsiaseltsi asutamiskorda, milleks on jätkuvalt vaja avada ka väärtpaberikonto Eesti pangas.

Septembris, kui valitsus eelnõu riigikokku saatis, selgitas valitsuse kommunikatisoonibüroo, et eelnõu eesmärk on soodustada välismaal asuvate isikute Eesti osaühingutesse investeerimist. Praeguse seadustiku kohaselt on Eesti mitteresidentidel raskusi Eestis äriühingu nimel pangakonto avamisega, mis on aga kehtiva õiguse kohaselt osaühingu tavamenetluses asutamise eelduseks.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes