24.04.2015 Reede

Uus seadus muudab kindlustusturu läbipaistvamaks

Valitsus kiitis täna heaks kindlustustegevuse seaduse eelnõu ja esitas selle riigikogule. Uue tervikliku seaduseteksti aluseks on Euroopa Liidu kindlustusjärelevalve reform.

Valitsus kiitis täna heaks kindlustustegevuse seaduse eelnõu ja esitas selle riigikogule.
Valitsus kiitis täna heaks kindlustustegevuse seaduse eelnõu ja esitas selle riigikogule. Foto: Reuters

„Uus seadus muudab kindlustusturu läbipaistvamaks ning seab kindlustusandjatele ja -vahendajatele mitmeid nõudeid, mis aitavad paremini kaitsta klientide huve. Eelnõu eesmärk on tagada, et Eesti kindlustusandja on usaldusväärne, jätkusuutlik ja maksejõuline,“ ütles rahandusminister Sven Sester.                                                       

Eelnõu sätestab näiteks, et kindlustusandjal peavad olema nõuetekohaseks tegutsemiseks vajalikud vahendid ja kogemused, ettevõtte juhtimine tuleb korraldada läbipaistvalt ja tõhusalt ning võtmetöötajad peavad vastama kindlatele nõuetele. Eelnõus on kirjas  ka uued avalikustamisnõuded, mis parandavad kindlustusturu läbipaistvust ning järelevalvemehhanismid, mis aitavad kaitsta klientide huve. Lisaks täpsustab eelnõu nõudeid kindlustusvahendajatele. Eelnõu aluseks olevate ELi direktiividega kindlustusvaldkonnas tehtavad muudatused on sarnased pangandussektoris juba vastu võetud Baseli reeglitega.

Seaduseelnõu esitati valitsuse istungile teist korda, eelmine riigikogu menetlus jäi pooleli parlamendi volituste lõppemise tõttu. Seadus peaks põhiosas jõustuma 2016. aasta 1. jaanuaril.

Vaata eelnõud.

qbill rup 255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes