23.05.2018 Kolmapäev

Koda: õhukeste kilekottide arvestamine on põhjendamatu halduskoormus

Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja hinnangul tekitab keskkonnaministeeriumi ettepanek õhukeste kilekottide üle arvestuse pidamiseks põhjendamatut halduskoormust.

Keskkonnaministeeriumi ettepanekuga muuta pakendiregistri põhimäärust lisanduks kohustus pidada arvestust õhukeste ja eriti õhukeste kilekottide tarbimise kohta. Kaubanduskoja hinnangul on eelnõus kirjeldatud viisil arvestuse pidamine ebavajalik, tekitab ettevõtjatele halduskoormust ega aita saavutada soovitud eesmärki, teatas koda.

Kuigi andmete kogumise õiguslik alus tuleneb juba varem vastuvõetud õigusaktidest, on kaubanduskoja hinnangul arvestuse pidamine õhukeste ja eriti õhukeste plastkandekottide tarbimise kohta eelnõus toodud viisil ebavajalik ja tekitab andmete esitajatele liigset koormust. Seega on tegemist ebaproportsionaalse meetmega, mis tekitab küll halduskoormust, kuid ei aita piisavalt kaasa soovitud tulemuse ehk jäätmetekke vähendamise saavutamisele.

Määrus jõustub 2018. aasta 2. septembril. See tähendab, et 2017. aasta andmed esitatakse kehtiva korra kohaselt veel vanasse registrisse, mis jätab andmete esitajatele piisava aja määruses sätestatud nõuetega kohanemiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes