31.12.2013 Teisipäev

Tulumaksusoodustus 2014

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Vabariigi Valitsus kiitis tänasel istungil heaks eelnõu, mille kohaselt muudetakse tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja. Ettepaneku ühingute nimekirja kandmiseks või ühingute nimekirjast kustutamiseks teeb maksuhaldur, kes küsib soovitusi ka asjatundjate komisjonilt.

Kes saavad uuel aastal tulumaksusoodustust?
Kes saavad uuel aastal tulumaksusoodustust? Foto: Reuters

Eelnõu kohaselt kantakse nimekirja 69 ühingut. Ühingud tegutsevad spordi (15 ühingut), kultuuri ja kunsti (11 ühingut), laste toetamise (8 ühingut), inimeste heaolu, turvalisuse ja õiguste kaitse (6 ühingut), sotsiaaltoetuse (10 ühingut), usu (3 ühingut), hariduse (8 ühingut), tervise (3 ühingut), demokraatia arengu (2 ühingut), kodukandi arengu (1 ühing) ja loomakaitse (2 ühingut) valdkonnas.

Nimekirjast kustutatakse 42 ühingut. Ühingute nimekirjast kustutamise põhjused on järgmised: ühing on korduvalt jätnud maksuhaldurile esitamata aruande või deklaratsiooni õigusaktides ettenähtud tähtajal ja korras, ühing on kustutatud mittetulundusühingute registrist, ühing ei tegutse kooskõlas põhikirjaga, ühing on kutseorganisatsioon, ühing on kustutatud mittetulundusühingute registrist või ühing ei ole heategevuslik.

Lisaks esitatakse eelnõuga loetelu 16 ühingust, kes esitasid avalduse nimekirja kandmiseks, kuid keda nimekirja ei kanta. Nimekirja ei kanta näiteks põhjusel, et nimekirja kandmiseks esitatud dokumendid ei ole õigusaktides kehtestatud nõuetega kooskõlas, ühing ei ole heategevuslik.

Korralduse jõustumisel on mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste arv nimekirjas kokku 2276, neist 564 on usulised ühendused.

Korraldus jõustub 1. jaanuaril 2014. a.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


banner right tookuulutus