28.04.2021 Kolmapäev

Sotsiaalhoolekande seadus tõi võrdse kohtlemise

1.aprillil jõustunud sotsiaalhoolekande seaduse ja teiste seaduste muutmise seadus täiendab ja muudab korraga sotsiaalhoolekande seadust, perehüvitiste seadust, puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seadust ning riigilõivu seadust. Kuigi seaduse muutmise seadus sisaldab endas vaid viit sätet, on tegemist sisukate ning varasemat praktikat muutvate uute regulatsioonidega. 

Terje Eipre, vandeadvokaat, advokaadibüroo Eipre&Partnerid
Terje Eipre, vandeadvokaat, advokaadibüroo Eipre&Partnerid Foto: erakogu

Sotsiaalhoolekande seaduse olulisima muudatusega on sätestatud, et asendushooldusteenust perekodus osutavate perevanemate lepingutele on nüüd tagada paindlikumad ja töösuhte iseloomule vastavad lepingulised võimalused ning töölepingu sõlmimise võimaldamisega parandatakse perevanemate sotsiaalseid garantiisid.

Võimalus sõlmida tööleping

Võrreldes eelmise redaktsiooniga, kus nähti ette, et perevanemaga sõlmitakse perevanema leping, mis on oma olemuselt eritingimustega võlaõiguslik käsundusleping, on käesoleva muudatusega loodud lisaks võimalus sõlmida ka tööleping....

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!