22.10.2020 Neljapäev

Renditööjõud ja seadus

Eestis on üha rohkem tähelepanu saanud tööjõurendiga seotud küsimused ja probleemid. Tööjõurent annab ettevõtjale kindlasti teatud eeliseid. Näiteks ei ole renditöö puhul vaja läbida ajakulukat töötajate värbamisprotsessi. Lisaks on renditööjõul plusse, mis muudavad selle võimaluse atraktiivseks ettevõtetele, kelle jaoks on oluline paindlikkus, sh kui on palju projektipõhiseid töid.

Tea Kookmaa, advokaat, NJORD Advokaadibüroo
Tea Kookmaa, advokaat, NJORD Advokaadibüroo Foto: erakogu

Tööjõurent võimaldab ettevõtjal kaasata äritegevusse vajalikke töötajaid kiiremini just siis, kui see on ettevõtja jaoks vajalik. Sellepärast on ka arusaadav, et huvi tööjõurendi vastu ettevõtete seas kasvab.

Ent tööjõurendi puhul esineb tihti ka probleeme. Näiteks on mõnikord renditöötajatel askusi kollektiivi sulandumise ja töötamiseks vajaliku motivatsiooni leidmisega. Sellepärast on tähtis, et renditöötajaid koheldaks ülejäänud kollektiiviga võrdselt. Artiklis vaatamegi lähemalt tööjõurendi kasutamise põhireegleid, mille...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes