21.11.2022 Esmaspäev

Renditöötaja teavitamise kohustus Esile tõstetud

Tean, et augustikuust peab tööandja teavitama renditöötajat kasutajaettevõtte nimest. Kuidas teavitamine peab toimuma?

Kasutajaettevõtte muutumisel või vahetumisel tuleb renditöötajat sellest jälle teavitada, kui nimi on teada.
Kasutajaettevõtte muutumisel või vahetumisel tuleb renditöötajat sellest jälle teavitada, kui nimi on teada. Foto: pixabay

Vastab Ülle Kool, tööinspektsiooni nõustamisjurist:

Renditöö puhul on tegemist kolmepoolse suhtega. Kui klassikalises töösuhtes osaleb kaks poolt – töötaja ja tööandja, siis renditöö puhul osaleb töösuhtes ka kolmas pool – kasutajaettevõte. Renditöösuhtes sõlmib tööandja ehk rendiagentuur renditöötajaga töölepingu, mille alusel lähetab ta töötaja ajutiselt tööd tegema kolmanda isiku juurde. Renditöötaja lähtub kasutajaettevõtja juhtimisest.

Renditöösuhtes on kaks lepingut: esimene on kasutajaettevõtte ja rendiagentuuri vaheline, teine on rendiagentuuri ja töötaja vaheline. Kuni 1. augustini 2022 pidi töötaja töölepingu sõlmimisel olema teadlik, et ta täidab oma tööülesandeid renditööna. Töölepingu seaduse § 6 lõige 5 muudatuse kohaselt tuleb renditöötajat alates 1. augustist 2022 edaspidi teavitada ka kasutajaettevõtte nimest niipea, kui see on teada. Seaduse kohaselt peab tööandja teavitama, samas pole ette antud, millises vormis seda teha. Kuna teavitus peab olema tõendatav, võiks tegu olla näiteks e-kirjaga.

Kasutajaettevõtte muutumisel või vahetumisel tuleb renditöötajat sellest jälle teavitada, kui nimi on teada.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!