14.09.2020 Esmaspäev

Rahapesu ja raamatupidaja

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse (RahaPTS) kohaselt peavad raamatupidamisteenuse pakkujad oma majandus-, kutse- ja ametitegevuses täitma kõnealusest seadusest tulenevaid nõudeid. Seetõttu peavad raamatupidamisteenuse osutajad olema teadlikud sellest, kuidas hinnata, juhtida ning maandada rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riske.

Lada Riisna, vandeadvokaat, partner, Valeria Arsjuta, vandeadvokaat, Cuesta Advokaadibüroo
Lada Riisna, vandeadvokaat, partner, Valeria Arsjuta, vandeadvokaat, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Esmalt on oluline selgitada, et raamatupidamisteenuse osutamisest tulenevate riskide juhtimine eeldab nende riskide eelnevat kaardistamist ja analüüsi. Järelikult peavad raamatupidamisteenuse pakkujad koostama riskihinnangu oma tegevusega kaasnevate rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riskide tuvastamiseks, hindamiseks ning analüüsimiseks.

Riskihinnangu koostamine eeldab, et ettevõte rakendab „tunne oma klienti“ põhimõtet ning kogub selle täitmiseks andmeid, et koostada individuaalne kliendiprofiil, milles kajastatakse nii klientidega kui ka teenuse osutamisega seotud...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!