01.06.2022 Kolmapäev

Läbimõtlemine aitab ootamatustega toime tulla

Tulevikule mõtlemine ja plaanide tegemine on praegu olulisem kui kunagi varem, sest majanduskeskkond on muutunud ning paljud riskid on tõenäolisemad kui varem.

Lenno Uusküla, Luminor Eesti peaökonomist
Lenno Uusküla, Luminor Eesti peaökonomist Foto: erakogu

Väga kiire hinnatõus on muutnud märgatavalt majanduskeskkonda ja vanad rusikareeglid ei kehti enam. Hinnatõusu mõju pole kõigile ettevõtetele ja peredele ühesugune. Inflatsioonimaks on tagasi ja hinnatõusu mõistmiseks on nüüd vaja jälgida hinnakasvu kuu-, mitte aastavõrdluses.

Me oleme sel aastal vähem tootlikud ehk sama töö valmis saamiseks on vaja rohkem tööd teha. Palgad Eestis tervikuna ei saa tõusta hindadega samas tempos, sest tootlikkus ei kasva ja palju raha läheb Eestist välja. Sel aastal meie sissetulekute ostujõud kahaneb, isegi kui palganumber kasvab.

21. sajand on olnud ootamatuste aeg

Ootamatused on paari aasta jooksul saanud väga oodatavaks ja tavapäraseks . Oleme õppinud leppima sellega, et tulevik on ootamatuseid täis. Kuna võimalikke ootamatuseid on palju, on...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!