28.12.2021 Teisipäev

Kehtiva töölepingu seaduse kaitseks

Töölepingu seadus jõustus 1. juulil 2009 ning sellest ajast on seaduses tehtud mitmesuguseid muudatusi. Sellele vaatamata kostab ikka ja jälle nurinat, et seadus ei ole piisavalt paindlik ja takistab mõistlike kokkulepete sõlmimist või on loonud suisa takistusi, mis paneb pooled valima töölepingu asemel muu võlaõigusliku kokkuleppe, eelkõige töövõtu- või käsunduslepingu.
Greete Kaar, Tööinspektsiooni töövaidluskomisjoni juhataja ja Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja
Greete Kaar, Tööinspektsiooni töövaidluskomisjoni juhataja ja Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Foto: RUP

Eesti tööõigus on osa suurest õigussüsteemist. Selle kujundamisel ja kujunemisel mängivad väga suurt rolli nii rahvusvahelise tööõiguse, Euroopa Liidu tasandi kui ka meie siseriikliku õigusruumi üldpõhimõtted ja ka muudatused. Iga seadusemuudatuse taga on eri tasandi läbirääkimised, sageli ka tööandjate ja töötajate esindusorganisatsioonide vahelised kokkulepped ja kompromissid. Ükski seadusemuudatus ei sünni üleöö ega saa ka olla ajendatud ainult ühe huvirühma hetkevajadusest.

Praegune seadus on päris paindlik

Kehtiv töölepingu seadus on üks osa Eesti...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!