13.01.2014 Esmaspäev

Pöördkäibemaksu arvutamine kauba ostul väljastpoolt EL-i

Hinda seda artiklit
(1 hinnang)
Tanel Molok, jurist
Tanel Molok, jurist Advokaadibüroo SORAINEN

Olukord: Eesti käibemaksukohustuslane ostab kaupa või teenust äriettevõttest väljastpoolt Euroopa Liitu (EL).
Küsimus: kas peab arvestama pöördkäibemaksu?

Kauba impordi korral pöördmaksustamist ei toimu, vaid importija tasub käibemaksu impordi tollideklaratsiooni alusel (KMS § 38 lg 2). Kui maksukohustuslasel on tehinguga seoses sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus, saab ta impordil tasutud käibemaksu sama kuu eest esitataval KMD-l sisendkäibemaksuna maha arvata (ridadel 5 ja 5.1, kui soetati põhivara, siis ka real 5.2.).

Maksukohustuslane võib maksuhaldurit eelnevalt kirjalikult teavitades kauba impordilt tasumisele kuuluvat käibemaksu deklareerida käibedeklaratsioonil (lahtris 4.1) KMS-i § 38 lõikes 21 sätestatud tingimustel.

Kolmandast riigist soetatud teenuse puhul tuleb maksukohustuslasel endal käibemaksusumma KMD-l deklareerida. Teostatakse pöördmaksustamine, mida tuleb kajastada KMD ridadel 1, 4 ja 7. Kui maksukohustuslasel on tehinguga seoses sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus, siis ka sisendkäibemaks real 5.

Tanel Molok,
jurist,
Advokaadibüroo SORAINEN

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.



Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes