29.08.2022 Esmaspäev

Tööandja surve töötaja haiguse ajal Esile tõstetud

Sain positiivse Covid-19 testitulemuse. Tööandja nõuab töö jätkamist, sest olulise tööülesande tähtaeg on saabumas, aga samas on mul palavik ja köha. Kas mul on õigus tööülesannete täitmisest keelduda? Kas tööandja võib minuga töösuhte üles öelda, sest olin haiguslehel?

Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul.
Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul. Foto: pixabay

Vastab Vladimir Logatšev, tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist:

Haiguslehe väljastab töötajale arst ning tööandja ei saa otsustada, millal on töötajal õigus haiguslehele jääda ega anda korraldusi, et töötaja peaks haiguslehe ajal tööle tulema.

Töölepingu seaduse (edaspidi TLS) kohaselt on töötajal õigus keelduda töö tegemisest töövõimetuse ajal, mistõttu ei saa tööandja kohustada töötajat...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!