16.09.2021 Neljapäev

Teenuse osutamine töövõtulepinguga Esile tõstetud

Osaühing soovib sõlmida teise ettevõttega koristusteenuse osutamiseks töövõtulepingu ning esitada edaspidi kord kuus arve tehtud tööde kohta. Kas sellise teenuse osutamise jaoks võib teha töövõtulepingu ning kas sellega kaasneb lisaks mingi maksustamine? Ehk oleks sel puhul õigem sõlmida teenuse osutamise leping?

Georgi Džaniašvili, jurist, Larssen Legal
Georgi Džaniašvili, jurist, Larssen Legal Foto: erakogu

Vastab Georgi Džaniašvili, jurist, Larssen Legal:

Töövõtulepingu definitsiooni saab leida võlaõigusseaduse (VÕS) § 635 lõikes 1, mille kohaselt kohustub üks isik (töövõtja) valmistama või muutma asja või saavutama teenuse osutamisega muu kokkulepitud tulemuse (töö), teine isik (tellija) aga maksma selle eest tasu.

Käsunduslepingu definitsioon on sätestatud VÕS §-s 619 ja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!