30.06.2021 Kolmapäev

Eraisiku hobitulu ja maksud Esile tõstetud

Annan eraõpetajana hobi korras eratunde ülikooli sisseastujatele. Saan selle eest ka tulu. Ma pole FIE, kuid soovin seda tulu deklareerida. Mida see täpselt tähendaks: kui suur osa läheb maksudeks ja kui täpselt tuleb kirja panna tulu allikad?

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Vastab Jaak Siim, vandeadvokaat, advokaadibüroo Cuesta:

Eksisteerib lihtne viis, kuidas teistele eraisikutele teenust osutav eraisik saab täita teenuse osutamisest tekkivad maksukohustused riigi ees, kuid ei pea selle tarvis maksudeklaratsiooni esitama ja maksuarvestust pidama. Nimelt on võimalik avada LHV Pangas ettevõtluskonto nime kandev pangakonto ning täita oma maksukohustus ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise seaduse alusel.

Avatud ettevõtluskontole eratundide andmise eest õpilaste poolt kantav tasu maksustatakse 20%-lise maksumääraga, kui tasude kogusumma ei ületa kalendriaastas 25 000 eurot. Kui kogusumma ületab 25 000 eurot aastas, siis summat ületavale osale rakendatav maksumäär on 40%....

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!