02.11.2015 Esmaspäev

Ravikindlustuse jätkumisest pärast töölepingu lõppemist

Kas saan õigesti aru, et kui töötajal lõpeb tööleping, siis ravikindlustus kehtib veel kaks kuud pärast seda? Mis kuupäevast alates see kaks kuud jooksma hakkab? Kui ravikindlustus kehtib kaks kuud, siis mida tähendab haigekassa kodulehel olev tekst: „Ravikindlustus lõpeb ühe kuu möödumisel (töötuskindlustushüvitise saajal 2 kuu möödumisel) riigi poolt sotsiaalmaksu maksmise kohustuse lõppemisest. Andmed haigekassasse kindlustuse lõppemise kohta edastab asutus, mille kaudu sotsiaalmaksu maksti“?

Vandeadvokaat Piret Pallo
Vandeadvokaat Piret Pallo Foto: Advokaadibüroo LMP

Vastab vandeadvokaat Piret Pallo, Advokaadibüroo LMP:

Haigekassa selgitab oma kodulehel, et ravikindlustus kehtib veel kaks kuud pärast töösuhte lõppemist. Selleks on töölepingu lõpetamise päevast alates kaks kuud. Andmed töölepingu lõpetamise kohta esitab tööandja töötamise registrisse kümne päeva jooksul alates töötamise lõpetamise päevast.

Teie tsiteeritud olukord kehtib riigi poolt kindlustatud isikutele, kelleks on loometoetuste saajad, ajateenijad, abikaasatasu saavad inimesed jt.


Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!