TRK 1140x140 ee gif
02.11.2015 Esmaspäev

Ravikindlustuse jätkumisest pärast töölepingu lõppemist

Vandeadvokaat Piret Pallo
Vandeadvokaat Piret Pallo

Kas saan õigesti aru, et kui töötajal lõpeb tööleping, siis ravikindlustus kehtib veel kaks kuud pärast seda? Mis kuupäevast alates see kaks kuud jooksma hakkab? Kui ravikindlustus kehtib kaks kuud, siis mida tähendab haigekassa kodulehel olev tekst: „Ravikindlustus lõpeb ühe kuu möödumisel (töötuskindlustushüvitise saajal 2 kuu möödumisel) riigi poolt sotsiaalmaksu maksmise kohustuse lõppemisest. Andmed haigekassasse kindlustuse lõppemise kohta edastab asutus, mille kaudu sotsiaalmaksu maksti“?

Vastab vandeadvokaat Piret Pallo, Advokaadibüroo LMP:

Haigekassa selgitab oma kodulehel, et ravikindlustus kehtib veel kaks kuud pärast töösuhte lõppemist. Selleks on töölepingu lõpetamise päevast alates kaks kuud. Andmed töölepingu lõpetamise kohta esitab tööandja töötamise registrisse kümne päeva jooksul alates töötamise lõpetamise päevast.

Teie tsiteeritud olukord kehtib riigi poolt kindlustatud isikutele, kelleks on loometoetuste saajad, ajateenijad, abikaasatasu saavad inimesed jt.


Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes