01.06.2018 Reede

Mis tingimustel ei loeta töötaja eluasemekulude hüvitamist erisoodustuseks?

Tööandja (juriidiline isik) üürib juriidiliselt isikult või eraisikult korteri ja annab selle kasutada oma töötajale, kes töötab töölepingu alusel. Töötaja elukoht asub 55 km kaugusel töökohast, tema omandis ei ole selles piirkonnas eluasemena kasutatavat kinnisvara ning juriidiline isik kannab kõik üüritud korteriga seotud kulud. Kuidas toimida maksustamisel?
Mikk Tereping, maksunõustaja
Mikk Tereping, maksunõustaja Foto: KPMG Baltics

Vastab Mikk Tereping, KPMG Baltics: Tulumaksuseaduse § 48 lõike 56 kohaselt saab tööandja hüvitada töölepingu alusel töötava töötaja majutamiseks tehtud kulutused, kui on täidetud teatud tingimused. Töötaja ei tohi omada eluasemena kasutatavat kinnisvara lähemal kui 50 kilomeetri kaugusel töökohast ning seda terve töötaja majutamise perioodi ajal. Kui need tingimused on täidetud, siis on tööandjal õigus hüvitada töötaja majutamiseks tehtud kulutusi, sh üür ja kõrvalkulud, maksuvabalt kuni 200 euro ulatuses Tallinnas ja Tartus ning 100 euro ulatuses kuus muudel juhtudel. Kulud, mis neid piirmäärasid ületavad, maksustatakse erisoodustusena.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!