11.01.2017 Kolmapäev

Kuidas deklareerida käibemaksu töölähetuses ostetud kütusekuludelt?

Käibemaksukohustuslasest tööandja saadab oma töötaja regulaarselt välislähetusse ja töötaja kasutab selleks isiklikku sõiduautot. Kokkuleppel ostetakse kütus lähetuse tarbeks tööandja pangakaardiga. Millisel määral peab tööandja deklareerima (ja võib tagasi küsida) käibemaksu töölähetuse ajal tekkinud kütuse- ja muudelt kuludelt? Millised on maksuerisused, kui välislähetusse sõiduks ostetakse kütust Eestist või mõnest teisest Euroopa Liidu riigist?

Häli Jürimäe, vandeadvokaat
Häli Jürimäe, vandeadvokaat Foto: LEADELL Pilv Advokaadibüroo

Vastab Häli Jürimäe, vandeadvokaat, LEADELL Pilv Advokaadibüroo:

Kui on tegemist käibemaksukohustuslasega, töölähetusega seonduva kuluga (ehk ettevõtluse jaoks tehtud kuluga – näiteks kütusega), kuludokument vastab seaduses ettenähtud nõuetele ja kulu on tehtud Eestis, on maksukohustuslasel sisendkäibemaksu deklareerimise õigus (vt täpsemalt käibemaksuseaduse § 29 lg 3, § 31 lg 1, lihtsustatud arve kohta § 37 lg 9, 10).

Euroopa Liidu liikmesriigist kütuse ostmisel tuleb kontrollida, kas tegemist on käibemaksuseaduse § 8 mõistes kauba ühendusesisese soetamisega ja sellest omakorda lähtub käibemaksu arvestus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!