07.04.2021 Kolmapäev

Mis saab maksudest, kui töö viib lähetusse?

Erinevaid vorme rahvusvaheliseks tööd on mitmeid ja nende maksustamine sõltub konkreetse töötamise  tingimustest. Et asjas vähegi selgust tuua, vaatame lähetuse maksustamist lähemalt.

Medeia Džaparidze, maksujuht, advokaadibüroo NJORD
Medeia Džaparidze, maksujuht, advokaadibüroo NJORD Foto: erakogu

Töölähetus

Töötaja lähetuse saatmisel on võimalik maksta talle maksuvabalt päevaraha ja teatud kulud. Need maksuvabastused on mõeldud just töölähetuse puhuks, mistõttu peab alguses selgeks tegema, millal on tegemist töölähetusega.

Töölähetuse mõiste on sätestatud töölepinguseaduses. Seaduse kohaselt võib tööandja lähetada töötaja tööülesannete täitmiseks väljapoole töölepinguga ettenähtud töö tegemise kohta. Töölähetuse määratlemine on seega seotud töölepingus kokku lepitud töö tegemise kohaga. Tähtsust ei oma näiteks elukoht enne töölepingu sõlmimist või töölepingu täitmise ajal. Nii ei ole tegemist töölähetusega, kui töötaja teeb sõite elukoha ja töölepinguga määratud koha vahel. Teine tingimus on, et...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes