10.04.2014 Neljapäev

Kas äripinna müügihinnale tuleb lisada käibemaks?

Gerly Kask, partner/vandeadvokaat
Gerly Kask, partner/vandeadvokaat

Ostsime 2012. aasta juunis äripinna eraisikult ilma käibemaksuta. Enne meid oli seal kauplus. Kogu selle aja oleme pinda välja rentinud kahele ettevõttele – kauplusele ja pandimajale. Rendisummale oleme lisanud käibemaksu. Remonti ega muid parandusi pole me nendes ruumides teinud. Kommunaalteenuste summad oleme edastanud rentnikele koos käibemaksuga. Nüüd soovime pinna aga maha müüa. Kas müügihinnale tuleb lisada käibemaks?

Vastab Gerly Kask, partner/vandeadvokaat, Hansa Law Offices:

Juba kasutuses olnud kinnisvara müük, mida ei ole oluliselt parendatud, on maksuvaba käive (käibemaksuseaduse § 16 lg 2 p 3). Kuna oma küsimuses märkisite, et kinnisasi oli juba enne soetamist kasutuses kaupluseruumidena ja teie omandis olemise ajal parendus- ega remonditöid ei tehtud, siis sellise kinnisvara müügile käibemaksu lisamise kohustust ei ole. Rendisummale käibemaksu lisamine ei mõjuta hilisemat müüki, kui soov on kinnisvara müüa käibemaksuvabalt.

Kui kinnistu müüakse käibemaksuvabalt, siis toimub sisendkäibemaksu korrigeerimine kinnisasja võõrandamise kuul (käibemaksuseaduse § 32 lg 5). Kuna kinnisvara soetamisel sisendkäibemaksu tagasi ei küsitud (soetati eraisikult käibemaksuta) ja renoveerimist-remonti ei tehtud, siis käibemaksuvaba müügi tulemusena ei kaasne sisendkäibemaksu korrigeerimist.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes