gif Company 930x140 ee

 

02.12.2014 Teisipäev

Millal tuleks praktikandi töötamine pärast praktika aja lõppemist registreerida? Esile tõstetud

Millal tuleks praktikandi töötamine pärast praktika aja lõppemist registreerida?
Millal tuleks praktikandi töötamine pärast praktika aja lõppemist registreerida?

Töötukassast planeeritakse võtta tööpraktikale praktikanti (selle perioodi eest temale tasu ei maksta). Pärast praktika lõppu, mitte hiljem kui 4 kuu pärast, sõlmitakse temaga tööleping. Mis hetkel peaks tööandja töötamise registreerida?

Vastab MTA spetsialt Tatjana:

Tööturuteenuste ja -toetuste seaduse alusel tööturuteenust (tööpraktika, avalik töö, tööharjutus, proovipäev) saavaid isikuid, kelle töötamise andmeid pärib maksuhaldur järelevalve menetluse käigus Eesti Töötukassa infosüsteemist, registreerida ei tule. Maksukorralduse seaduse
§ 25.1 lg 3 p 4 järgi on töötamise alustamine – töölepingu ja vabatahtlikkuse alusel tööd tegeva isiku tööle asumine kuupäeva täpsusega, võlaõigusliku lepingu korral lepingu jõustumise kuupäeva täpsusega ning avalikus teenistuses ametikohale asumise aeg kuupäeva täpsusega.

Seega erinevate lepingute korral võib töötamise alustamise kuupäev olla erinev, nt töölepingus fikseeritakse töö alustamise kuupäev, mis märgitakse töötamise registrisse kui töötamise alustamise kuupäev, võlaõigusliku lepingu korral loetakse töötamise alustamiseks lepingu jõustumise kuupäeva.

gif Company 930x140 ee

 

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes