08.11.2013 Reede

Kas maksuamet tohib arestida abikaasade ühisvara? Esile tõstetud

Maksu- ja Tolliamet
Maksu- ja Tolliamet Foto: Maksu- ja Tolliamet

Mille alusel ja mis õigusega arestib maksuamet ühisvara, kui ei ole kedagi teavitanud? Minu teada ei saa ühisvara arestida, kuna ühel abikaasal ei ole võlgnevusi.

Vastab MTA spetsialist Reet:

Maksu- ja Tolliamet saab varale keelumärke seadmisel lähtuda registrisse kantud omaniku andmetest. Kui registrisse on omanikuna kantud ainult võlgnik, on maksuhalduril põhjendatud eeldus, et need andmed on õiged (nt TMS § 13 lg 1; MKS § 130 lg 1). Kui Teie abikaasa õiguseid on rikutud, siis esmaselt palume tal pöörduda kas kohtutäituri või maksuhalduri poole selgituste saamiseks, kes on väidetavalt ebaõige arestimistoimingu teostanud. Jätkuva ebaõigluse korral võib puudutatud isik pöörduda kohtusse oma õiguste kaitseks.

Siinkohal võib-olla on abiks ka Riigikohtu 09.04.2013 lahend nr 3-3-1-82-12, mis käsitleb ühisvara koormamist võlausaldaja kasuks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes