30.08.2021 Esmaspäev

Käsundusleping ja palgaleht Esile tõstetud

Kas käsunduslepingu puhul peab väljastama palgalehe? 

Grete-Kai Teeäär, advokaat, advokaadibüroo GAVER
Grete-Kai Teeäär, advokaat, advokaadibüroo GAVER Foto: erakogu

Vastab Grete-Kai Teeäär, advokaat, advokaadibüroo GAVER:

Töölepingu seaduse kohaselt on tööandja kohustatud andma töötaja nõudmisel andmeid temale arvutatud ja makstud või maksmisele kuuluva töötasu kohta (§ 28 lg 2 p 12), millest järeldub, et töölepingu alusel toimiva töösuhte puhul peab tööandja töötajale nn palgalehe väljastama siis, kui töötaja seda nõuab.

Käsunduslepingu alusel teenuse osutamist reguleerib aga hoopis võlaõigusseadus, mis sarnast sätet ei sisalda. Käsunduslepingulise suhte puhul ei maksta isikule mitte töötasu (ehk palka), vaid hoopis tasu, ning kuna tegemist on juriidilises mõttes erisisuliste terminitega, esineb erinevus ka nende maksmist puudutavas regulatsioonis. Eelöeldust tulenevalt ei saa käsunduslepingu alusel tegutsev isik seaduse alusel nõuda, et käsundiandja annaks talle andmeid arvutatud ja makstud või maksmisele kuuluva tasu...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!