16.12.2021 Neljapäev

Tööõigus peab muutuma paindlikumaks

Koroonapandeemia üks õppetunde on olnud see, et töö saab efektiivselt tehtud ka tunduvalt paindlikumatel tingimustel, kui olime varem harjunud. Paraku on aga kehtiv töölepingu seadus mõeldud eelkõige tehasetöö tegijatele ja jääb paindlikkuse rakendamisel suures osas meile jalgu.

Nele Suurmets, advokaat, advokaadibüroo Sorainen
Nele Suurmets, advokaat, advokaadibüroo Sorainen Foto: erakogu

Järgnevalt on välja toodud peamised teemad, mis tuleks seaduse tasandil kiiremas korras ära reguleerida või kehtivat regulatsiooni muuta, et saaksime ka tööõiguse valdkonnas Eestit konkurentsivõimeliseks pidada.

Kaug- ja hübriidtöö

Kui 2020. aasta alguses rääkisime kaugtöö rakendamise võimalikkusest COVID-19 tõttu, siis nüüd on selge, et kaugtöö on tulnud, et jääda. Paljud ettevõtjad on kasutusele võtnud hübriidtöö mudeli, mille puhul tehakse tööd nii tööandja asukohast kui ka kaugtöö vormis ja seda just töötajate soovil, mitte tööandjate nõudmisel. Kehtiv töölepingu seadus ütleb aga endiselt vaid seda, et kaugtöö tegemises tuleb kokku...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!