30.04.2020 Neljapäev

Tarbijate huvide kaitse e-kaubanduses

Selle aasta 17. jaanuaril jõustus Euroopa Liidu (EL) tarbijakaitsealase koostöö määrus (edaspidi ka CPC määrus), mis võimaldab kiiremini avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses. Määrusega muudeti tarbijakaitseseadust ning täiendati tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) õigusi järelevalvetoimingute tegemisel.

Jaana Tael, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti tarbimiskeskkonna osakonna juhataja
Jaana Tael, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti tarbimiskeskkonna osakonna juhataja Foto: Erakogu

Õigus nõuda teavet

Euroopa Komisjoni hinnangul on kaks kolmandikku tarbijate kaebustest seotud e-kaubandusega ja umbes 37% e-kaubanduse veebilehtedest ei vasta põhilistele tarbijakaitse reeglitele. Enim eksitakse Euroopa Liidus selle vastu, et tarbijatelt võetakse kauba eest ettemaks ja jäetakse kaup tarnimata ning ka ettemaks tagastamata või tarnitakse kaup, mis ei vasta tellitule.

Tarbijakaitsealase koostöö määruse kohaselt on TTJA-l sarnaselt teiste EL-i tarbijakaitseasutustega nüüdsest õigus nõuda füüsilistelt ja juriidilistelt isikutelt ning ametkondadelt...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes