04.06.2019 Teisipäev

Õiguslik audit on määrava tähtsusega

Lepingueelsete läbirääkimiste käigus tunneb end kindlamalt pool, kellel on müügiobjekti kohta rohkem teadmisi – see annab oskuse suunata lepingutingimusi vastavalt enda soovile.
 Kristina Viznovitš, jurist, Advokaadibüroo LMP
Kristina Viznovitš, jurist, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Ettevõtte, selle osa või aktsiate ostu-müügitehingu sõlmimisel on oluline kokku leppida hinnas. Selleks, et kokkulepitud hind oleks õiglane, on vaja õiget, täpset ja täielikku ülevaadet kõikidest mõjuteguritest, mis kujundavad ettevõtte igapäevast äritegevust. Täpse ülevaate annab õigusliku auditi (ingllegal due diligence ehk due diligence) läbiviimine.

Hindab ja analüüsib riske

Due diligence’i eesmärk on hinnata ja analüüsida müüdava ettevõttega seotud riske ja asjaolusid. Selle käigus vaadatakse üle ettevõtte põhikiri, osanike või aktsionäride vahel sõlmitud lepingud, ettevõtte juhtorganite koosoleku protokollid ja vastu võetud otsused. Samuti hinnatakse ettevõtte sõlmitud lepinguid ning nendest tulenevaid õigusi ja kohustusi.

Enne ettevõtte...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!