06.09.2021 Esmaspäev

Juhatuse esimehe volitused, kui leping on lõppenud Esile tõstetud

Palun abi aruandlus- ja tagasivalimiskoosoleku tulemusena tekkinud õigusliku küsimuse lahendamisel. Mulle edastati küsitluse teel toiminud juhatuse liikmete aruandlus- ja tagasivalimiskoosoleku protokoll. Käesoleva protokolli viimane punkt kinnitas isiku, kes tegeleb lepingu sõlmimisega vastvalitud juhatuse esimehega, lepingu summat protokollis ei täpsustata. Eelmine leping esimehega lõppes 06.01.2021, uut lepingut ei ole tehtud, vastavalt puudub alus esimehe töötasu arvestamiseks, samuti puudub võimalus andmete sisestamiseks Maksu- ja Tolliameti töötamise registrisse.
Seoses ülaltooduga tekib küsimus. Kas juhatuse esimees saab korraldada ühingu finantstegevust: sõlmida tööde lepinguid, anda korraldusi tehtud tööde ja teenuste eest tasumise kohta?

Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP
Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Vastab Päivi Margna, jurist, advokaadibüroo LMP:

Kui ma saan küsimusest õigesti aru, siis on lugejal soov teada, millal algavad juhatuse liikme (täpsemalt esimehe) volitused äriühingu nimel...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!