20.04.2021 Teisipäev

Riigikogus läbis esimese lugemise tulumaksuseadust muutev eelnõu

Riigikogus läbis tänasel istungil esimese lugemise eelnõu, mille eesmärk on võimaldada mittetulundusühingutel, sealhulgas ametiühingutel, maksta oma liikmetele toetust tulumaksuvabalt, et vältida toetuste topeltmaksustamist tulumaksuga.

Teise lugemise käigus loodetakse eelnõud veelgi parandada.
Teise lugemise käigus loodetakse eelnõud veelgi parandada. Foto: pixabay

Eelnõu seletuskirjas märgitakse, et lisaks võimaldab eelnõu suuremat paindlikkust ettevõtjapoolse töötervishoiuga seotud kulude maksuvabastuses, võttes arvesse meie ettevõtluskeskkonna mitmekesisust ja vajaduste piisavalt laia diapasooni, luues sama ajal ka suurema õigusselguse terminite „erisoodustus“ ja „ettevõtlusega seotud kulu“ tähendusväljas.

Tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (306 SE) algatasid Riigikogu liikmed Oudekki Loone, Lauri Läänemets, Riina Sikkut, Marika Tuus-Laul, Jaanus Karilaid, Helmen Kütt, Siret Kotka, Martin Repinski ja Jaak Valge.

Läbirääkimistel Keskerakonna fraktsiooni nimel sõna võtnud Oudekki Loone ütles, et eelnõu tõstab ühiskonnas õiglust ja solidaarsust. Samas lausus ta, et eelnõu saab teise lugemise käigus veel paremaks teha ja paremini sõnastada.

Läbirääkimistel samuti sõna võtnud Helir-Valdor Seeder tegi Isamaa fraktsiooni nimel ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Ettepaneku poolt hääletas 17 ja vastu 36 Riigikogu liiget. Seega ei leidnud ettepanek toetust ja eelnõu esimene lugemine lõpetati.