31.05.2016 Teisipäev

Veokijuhid saavad Narva piiripunktist läbi ühe peatusega

Alates sellest nädalast teevad maksu- ja tolliametnikud Narva-1 piiripunkti veokite terminalis lisaks tollikontrollile ka piirikontrolli ning veoautode juhid saavad piiri ületada vaid ühe peatusega.

Tänavu esimese nelja kuuga ületas Narva-1 piiripunkti kaudu piiri 25 357 veoautot
Tänavu esimese nelja kuuga ületas Narva-1 piiripunkti kaudu piiri 25 357 veoautot Foto: PM

„Ühisprojekti eesmärk on tõsta piiriületuse kiirust ja piiripunkti läbilaskevõimet ning tõhustada piiri- ja tollikontrolli,“ ütles politsei- ja piirivalveameti juhtivpiiriametnik Eve Kalmus pressiteate vahendusel. Ta lisas, et kahe ameti koostööst võidavad ennekõike veokijuhid.

"Kui kõik isiku ja sõiduki dokumendid on korras, piisab nüüd vaid ühest kontaktist piiril, et inimene saaks edasi üle piiri liikuda," sõnas Ida tollipunkti juhataja Voldemar Linno. "Esimene päev näitas, et piiriületajad olid esialgu veidi üllatunud, aga suhtusid muudatusse positiivselt."

Tänavu esimese nelja kuu jooksul ületas Narva-1 piiripunkti kaudu piiri kokku 25 357 veoautot, mullu samal ajal ületas piiri 24 473 veoautot.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!