25.09.2023 Esmaspäev

Vene ja Valgevene diplomaadid saavad Tallinna bussides tasuta sõita

Reformierakonna teatel ei toetanud Tallinna linnavalitsus ettepanekut võtta Venemaa ja Valgevene diplomaatidelt ära tasuta sõidu õigus Tallinna ühistranspordis.

Mihhail Kõlvart, Tallinna linnapea
Mihhail Kõlvart, Tallinna linnapea Foto: tallinn.ee

"Kevadel tegi Tallinna linnavalitsus volikogule ettepaneku anda ühistranspordis tasuta sõidu õigus hea tahte avaldusena ka pealinnas resideeruvatele diplomaatidele. Meie tegime ettepaneku jätta nende seast välja Venemaa ja Valgevene kui Eestile julgeolekuohtu kujutavate riikide diplomaadid," selgitas reformierakonna fraktsiooni aseesimees Kaupo Nõlvak.

Tallinna linnavalitsus reformierakonna ettepanekut aga ei toetanud ja märkis enda seisukohas, et neil ei ole piisavalt pädevust Eestis resideeruvate diplomaatide eristamiseks.

"Esmalt tuli abilinnapea Svet volikogu ette ja valetas, et tasuta bussisõit Eestis resideeruvatele diplomaatidele oli välisministeeriumi ettepanek," süüdistas Nõlvak. "Arupärimine selgitas, et see oli vale. Nüüd keelduvad nad toetamast eelnõud, millega vähemalt Venemaa ja Valgevene diplomaadid ei peaks saama nautida Tallinna maksumaksja poolt tasutud prii bussisõitu."

Nõlvaku sõnul on tegu väga häbiväärse sammuga, mis ei jäta ilmselt kellelegi kahtlust Kõlvarti juhitava keskerakonna kursis.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference