27.10.2016 Neljapäev

Valitsus nimetas raamatupidamise toimkonna uue koosseisu

Valitsus nimetas neljapäeval rahandusminister Sven Sesteri ettepanekul ametisse raamatupidamise toimkonna uue koosseisu.

Seitsmeliikmelise raamatupidamise toimkonna uude koosseisu kuuluvad ka eelmise koosseisu kuus liiget: audiitorkogu esindaja vandeaudiitor Sander Kallasmaa, raamatupidajate kogu esindaja Anne Nuut, finantsinspektsiooni regulatsioonide ja aruandluse divisjoni juht Helene Trušina, audiitorettevõtte PricewaterhouseCoopers juhatuse esimees Ago Vilu, arvestusala ekspert ja riigi pearaamatupidaja Juta Maar ning Tartu Ülikooli majandusarvestuse professor Toomas Haldma.

Eelmise koosseisuga võrreldes vahetub toimkonnas kaubandus-tööstuskoja esindaja, kelleks saab seni koda esindanud Tiina Mõisa asemel kaubanduskoja finantsdirektor Ene Rammo.

Toimkonna liikmete volitused kehtivad kolm aastat.

“Raamatupidamise toimkonna hea töö on aidanud kasvatada Eesti ettevõtluskeskkonna usaldusväärsust. Selle oluline osa on ka parimal erialasel praktikal tuginev arvestus ja aruandlus. Sellepärast on mul hea meel, et toimkonna liikmetena jätkab enamik senistest toimkonna liikmetest,” ütles rahandusminister Sven Sester pressiteate vahendusel.

Raamatupidamise toimkond on sõltumatu komisjon, mis lähtub oma ülesannete täitmisel avalikust huvist ja võtab oma tegevuses arvesse üldisi majandushuve. Toimkonna ülesandeks on suunata finantsarvestuse ja -aruandluse alast tegevust ning esitada seda puudutavad ettepanekud ja soovitused rahandusministeeriumile, töötada välja Eesti finantsaruandluse standardi põhinõudeid täpsustavate juhendite eelnõusid ja esitada neid rahandusministrile määrusega kehtestamiseks ning samuti tutvustada toimkonna juhendeid ning anda nende kohta selgitusi ja tõlgendusi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255