29.11.2021 Esmaspäev

Välisministeerium soovitab vältida reisimist Lõuna-Aafrika piirkonda

Euroopa Liidu liikmesriigid otsustasid ühiselt aktiveerida hädapidurimehhanismi ja piirata ajutiselt mittehädavajalikku reisimist Euroopa Liitu seitsmest Lõuna Aafrika piirkonna riigist: Botswanast, Eswatinist, Lesothost, Mosambiigist, Namiibiast, Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Zimbabwest.

Koroonaviiruse uue tüve leviku tõttu on paljud riigid katkestanud lennud Aafrika riikidest või kehtestanud sealt saabujatele lisanõuded.
Koroonaviiruse uue tüve leviku tõttu on paljud riigid katkestanud lennud Aafrika riikidest või kehtestanud sealt saabujatele lisanõuded. Foto: pixabay

Koroonaviiruse uue tüve leviku tõttu on paljud riigid katkestanud lennud Aafrika riikidest või kehtestanud sealt saabujatele lisanõuded, mille seas on kohustuslik testimine ka vaktsineeritutele ja täiendavad isolatsiooninõuded.

Nõuded võivad kehtida ka transiidina riiki läbijatele.

Välisministeerium palub kõigil välismaale reisijatel põhjalikult tutvuda transiit- ja sihtriigi piiriületuse nõuetega ning kaaluda reisi vajalikkust. Arvestada tuleb, et riigid võivad koroonaviiruse uute tüvede leviku piiramiseks lühikese etteteatamisega kehtestada haiguse levikut takistavaid meetmeid, nagu otselendude katkestamine, piiriületus- ja transiiditingimuste muutmine.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!