27.09.2022 Teisipäev

Eesti välisministeerium soovitab Venemaale reisimisest hoiduda

Eesti välisministeerium soovitab Venemaa sõjalisest tegevuse tõttu ilma tungiva vajaduseta mitte reisida Venemaale ja täielikult vältida reisimist Ukrainaga piirnevatele aladele.

Välisministeerium Venemaale sõita ei soovita.
Välisministeerium Venemaale sõita ei soovita. Foto: pixabay

Venemaal ajutiselt viibivatel Eesti kodanikel palub ministeerium kaaluda Venemaal viibimise olulisust ja võimalusel pöörduda tagasi Eestisse, teatas väliusministeeriumi pressiesindaja esmaspäeval.

Eesti-Vene topeltkodanikel tuleb arvestada, et Venemaa käsitleb neid Venemaal kui Vene kodanikke ning Eesti võimalused konsulaarabi osutamisel on piiratud. Venemaal ajutiselt viibivatel Eesti kodanikel palub ministeerium kindlasti oma viibimine registreerida välisministeeriumi kodulehel.

Konsulaarabi on võimalik saada vaid Eesti saatkonnast Moskvas, kuhu näiteks passi kaotamise korral tuleb isiklikult kohale minna, et saada ajutine asendusdokument, millega riigist lahkuda. Muudes olukordades abistamine - eriti juhul, kui abisaaja ei viibi Moskvas - on äärmiselt raskendatud ja aeganõudev.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!