22.09.2021 Kolmapäev

Võlad kohtutäiturite käes

Finantsinspektsiooni (FI) andmetel küündivad kohtutäituritele antud võlad möödunud aasta seisuga pea miljardi euroni ning sellele lisanduvad muud võlad, millega tegeleb sissenõudja või mis on antud inkassoettevõtetele lahendamiseks.

Julianus Inkasso hinnangul on maksehäireid möödunud aasta seisuga kokku pea sajal tuhandel inimesel kokku ligi 265 miljonit eurot.
Julianus Inkasso hinnangul on maksehäireid möödunud aasta seisuga kokku pea sajal tuhandel inimesel kokku ligi 265 miljonit eurot. Foto: pixabay

Vastavalt sotsiaalministeeriumi täitemenetluse võlgnike analüüsile on möödunud aasta märtsi seisuga Eestis 412 782 võlga antud kohtutäiturile lahendamiseks, teatas FI.

Sotsiaalministeeriumi analüüsi ja statistika osakonna juhataja Hede Sinisaare sõnul on eestlaste võlakoorem üsna suur. "Kokku oli uuringus kõigi nõuete summa 811,1 miljonit eurot. Enim on võlgnike seas inimesi, kelle võlg jääb vahemikku 1001–5000 eurot," märkis Sinisaar. 

Lisaks kohtutäiturite käes olevatele võlgadele on veel sellised võlad, mille sissenõudmistega tegelevad ettevõtted ja asutused ise või inkassoettevõtted. Julianus Inkasso hinnangul on maksehäireid möödunud aasta seisuga kokku pea sajal tuhandel inimesel kokku ligi 265 miljonit eurot.  

Inbanki riskijuhi Marko Variku sõnul püüab pank alati inimesega tekkinud võlgnevuse osas jõuda kokkuleppeni ning koostada maksegraafik. "Parim, mida klient saab rahaliste raskuste tekkimisel teha, on olla proaktiivne ja pöörduda panga poole juba enne võlgnevuse tekkimist," märkis Varik ja lisas, et sellisel puhul saab pank enamasti pakkuda rohkem erinevaid võimalusi rahaliste raskuste ületamiseks.

Tema sõnul on nõude võõrandamine sissenõudmisele spetsialiseerinud ettevõtetele viimane kasutusele võetav meede.

Võlanõustaja Evelyn Eichhorsti sõnul tunnevad inimesed piinlikkust, kui nad on võlgu ja ei suuda seda tagasi maksta.

Kõigil meil tuleb elus ette ootamatusi, kuid siis tulebki spetsialisti käest abi paluda ja võlgade osas plaan koostada,

märkis Eichhorst.

Ta lisas, et spetsialistid pankades ning võlanõustajad ei näe selliseid muresid esmakordselt ning nende ülesandeks ongi välja pakkuda lahendusi.

FI korraldab 29. septembril kell 11 veebiseminari, kus antakse ülevaade Eesti elanike võlgadest ja neist vabanemise võimalustest. Seminari saab otseülekandena vaadata tarbijaveebist minuraha.ee.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!