01.03.2022 Teisipäev

Uus valgupõhine koroonavaktsiin Nuvaxovid jõudis Eestisse

Esimesed 18 000 doosi valgupõhist koroonavaktsiini Nuvaxovid jõudsid Eestisse, vaktsiin tehakse selle nädala jooksul kättesaadavaks igas Eesti maakonnas.

Haigekassa teeb vaktsiini kättesaadavaks kõikides suurtes haiglates ja igas maakonnahaiglas.
Haigekassa teeb vaktsiini kättesaadavaks kõikides suurtes haiglates ja igas maakonnahaiglas. Foto: pixabay

Ravimifirma Novavax vaktsiin Nuvaxovid on esimene traditsiooniline valgupõhine koroonavaktsiin, millele on antud Euroopa Liidus müügiluba. Nuvaxovid erineb teistest seni kasutuses olnud vaktsiinidest selle poolest, et see sisaldab juba valmis antigeeni - koroonaviiruse ogavalku.

Me teame, et Eestis on inimesi, kes on traditsioonilist valgupõhist vaktsiini väga oodanud, ja loodame, et Nuvaxovidi tulek aitab neil langetada otsust vaktsineerimise kasuks,

ütles sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Heidi Alasepp.

Eesti immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovitusel hakatakse Nuvaxovidi kasutama COVID-19 vastaseks immuniseerimiseks vähemalt 18-aastastel. Vaktsiini manustatakse kahe doosina, mille vahe on kolm nädalat.

Ekspertkomisjoni hinnangul võib Nuvaxovidi vajadusel kombineerida ka teiste koroonavaktsiinidega esmases kuuris ja kasutada tõhustusdoosina teiste COVID-19 vaktsiinidega tehtud esmase vaktsineerimiskuuri järel.

Haigekassa teeb vaktsiini kättesaadavaks kõikides suurtes haiglates ja igas maakonnahaiglas. Nuvaxovidi saavad lisaks ka kõik suuremad vaktsineerimispartnerid ning perearstidel on samuti võimalus vaktsiini tellida. Järgmise kolme nädala jooksul saabub Eestisse veel 36 000 doosi vaktsiini.

Vaktsiini kohta saab täpsemat infot vaktsineeri.ee veebilehelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!