02.12.2021 Neljapäev

Targalt internetis advendikalender – diginipid ja -trikid nutiseadme taltsutamiseks

1. detsembrist on avatud Targalt internetis advendikalender, millest leiab diginippe ja -trikke nutiseadmete targemaks ja turvalisemaks kasutamiseks nii suurtele kui väikestele, kirjutab andmekaitse inspektsioon.

Iga kuupäev pakub hea nõuande.
Iga kuupäev pakub hea nõuande. Foto: Andmekaitse inspektsioon

Kalendris on igaks päevaks üks praktiline nõuanne, mille saab kohe kasutusse võtta. Näiteks leiab sealt vastused küsimustele:

  • mida silmas pidada Facebooki, Instagrami, TikToki jt sotsiaalmeediarakenduste kasutamisel;
  • kuidas luua tugevaid paroole ja sisse seada kaheastmeline autentimine;
  • millised on kasulikud äpid ja mängud ja kuidas neid tasakaalukalt tarbida;
  • mis on filtrimull ja kuidas hinnata info usaldusväärsust;
  • kuidas toetada enda ja lapse turvalist veebikasutust.

Nipid on abiks nii suurele kui ka väikesele, nii õpetajale, lapsevanemale kui ka õpilastele. Huvilised leiavad kalendri Targalt internetis kodulehelt www.targaltinternetis.ee

Targalt internetis advendikalendri kiidab heaks Politsei- ja Piirivalveameti kommunikatsioonibüroo politseikapten Maarja Punak:

Ma olen näinud igasuguseid toredaid jõulukalendreid, kuid see siin on midagi uut. Iga päev ootab külastajaid üks kompvek kasuliku soovituse kujul.

“Tavapärase kommikalendri asemel tekkis meil soov pakkuda inimestele miskit palju põnevamat ja mis saab olla parem, kui uued teadmised,” sõnas Kerli Valner, projekti Targalt internetis teavitustöö koordinaator Lastekaitse Liidus, ning kutsus uudistajaid üles lisaks nippide katsetamisele otsima igas kalendriaknas ka päeva tähte. “Kõik kalendri vaatajad, kes saavad lisaks uutele teadmistele päeva tähtedest kokku ka lahendussõna ja selle ära saadavad, osalevad temaatiliste meenete loosimises,” lisas Valner. 

Advendikalendri koostamisse on panustanud Lastekaitse Liit, Haridus- ja Noorteamet ja Tallinna Tehnikaülikool.

Andmekaitse inspektsioon on projekti "Targalt Internetis" nõuandva kogu liige, panustades oma teadmiste ja kogemustega projekti eesmärkide edukasse saavutamisse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!