26.05.2016 Neljapäev

Tarbijakaitseamet peatab vastuvõtud kuues linnas

Tarbijakaitseamet peatab esialgu suvekuudeks vastuvõtud Kuressaares, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Valgas ja Viljandis ning lõpetab nõustamistegevuse Paides, edasised otsused langetatakse aga sügisel.

Tarbijakaitseamet peatab suveks vastuvõtud Kuressaares, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Valgas ja Viljandis
Tarbijakaitseamet peatab suveks vastuvõtud Kuressaares, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Valgas ja Viljandis Foto: PM

Amet tõdeb, et tarbijad kasutavad tarbijakaitseameti pakutavatest avalikest teenustest kõige enam digitaalseid nõustamiskanaleid, mis on oluliselt vähendanud vajadust tarbijate vastuvõttude järele. Seetõttu pööratakse rohkem tähelepanu operatiivsemate nõustamisvõimaluste arendamisele.

Infotelefon on tarbijatele kujunenud esmase ja kiire vastuse saamisel väga populaarseks kanaliks, eelmisel aastal helistasid tarbijad sellele ligi 25 000 korda. Konkreetsemate ja keerulisemate pöördumiste lahendamiseks saab pöörduda kodulehe vormide kaudu ja e-posti teel. Kirjalikke pöördumisi tuleb ametisse aastas ligi 7000 ning see on järjest populaarsem nõu küsimise viis. Nende infokanalite vaieldamatut populaarsust on välja toonud ka tarbijate seas läbi viidud uuring „Tarbijakaitse olukorrast Eestis“.

Tarbijakaitseametil on bürood Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus, kus saavad tarbijad nõustamiseks kontorisse kohale tulla. Mitmes nõustamiskohas on vastuvõtule tulnud inimeste arv kuus kahanenud alla mõistlikult põhjendatud teenuse osutamise määra, mistõttu on amet vähendanud jooksvalt sellise teenuse osutamist.

Niisiis peatab amet nõustamised 1. juunist kuni 31. augustini Kuressaares, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Valgas ja Viljandis ning lõpetab nõustamistegevuse Paides. Edasise osas tehakse otsused sügiseks. Samal ajal soovitab amet tarbijatel kasutada märksa operatiivsemat reageerimist võimaldavat infotelefoni, veebilehte või e-posti.

„Infotelefoni- ja internetiteenuse võidukäik on viinud huvi ja vajaduse vahetult nõustajaga kohtumise järele, mistõttu mitmes nõustamispunktis ei ole viimase aasta jooksul käinud ühtegi tarbijat,“ kommenteeris olukorda tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski-Toomik.

Ta lisas, et kui näiteks eelmisel aastal käis Kuressaares nõu saamas 14 tarbijat, siis käesoleva aasta esimeses kvartalis vaid kolm tarbijat. "Sama olukord on Raplas ja Paides. Samuti on oluliselt vähenenud vastuvõtule tulnud tarbijate arv Valgas, kus mullu nõustati 31 tarbijat, tänavu esimeses kvartalis viis tarbijat.“

Samuti on oluline märkida, et vastuvõttudel käinud tarbijate küsimused on enamjaolt sellised, mis ei vaja näost näkku kohtumist või väljuvad tarbijakaitseameti pädevusest.

Edaspidistes arendustes näeb tarbijakaitseamet olulist alternatiivi ka infotelefonile – seda just elektrooniliste nõustamiskeskkondade näol nii infokioski kui ka mobiililahenduse näol. Infokioskeid saab paigutada vahetult inimeste igapäeva liikumistrajektoorile näiteks suurematesse kaubanduskeskustesse. Mõni kiosk töötab juba Tallinna lennujaamas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255