03.11.2015 Teisipäev

Tallinn muudab Viru tänava jalakäijate alaks

Tallinna linn alustas vanalinnas sõidutee ja kõnniteede rekonstrueerimise projekti, mille eesmärk on muuta Viru tänav, Kuninga tänav ja Vanaturu tänav jalakäijate alaks.

Viru tänav, Kuninga tänav ja Vanaturu tänav muutuvad jalakäijate alaks
Viru tänav, Kuninga tänav ja Vanaturu tänav muutuvad jalakäijate alaks Foto: PM

„Tööde käigus viiakse sõidutee ja kõnnitee ühele tasandile, osa tänavast suletakse autoliiklusele ning rekonstrueeritakse tänavaalused kommunikatsioonid,“ edastas linnavalitsuse pressiteenistus abilinnapea Kalle Klandorfi selgitust.

Klandorfi sõnul jätkatakse Viru, Kuninga ja Vanaturu rekonstrueerimisega jalakäijate tänavate rajamist vanalinna, mis sa alguse juba töödega Harju ning Kullassepa tänavatel.

Rekonstrueeritava tänavalõigu pikkus on 480 meetrit. Ehitustööde lepinguline maksumus on 3,4 mln eurot, millest AS Tallinna Vesi finantseerib 0,4 mln eurot ning Elektrilevi OÜ 0,24 mln eurot. Ülejäänud summa kaetakse Tallinna linna eelarvest.

Tööd teostab Tallinna Teede AS. Hankelepingu kohaselt kestavad tööd kuni järgmise aasta 30. novembrini.

Tööperioodil peab töövõtja tagama elanike juurdepääsu kodudele, äritegevuseks vajaliku logistika toimimise ja olmejäätmete väljaveo võimaluse. Tööde teostamisel võib esineda lühiajalisi liigipääsu piiranguid millest teavitatakse nii piirkonna elanikke kui ärisid eraldi, edastas linnavalitsuse pressiteenistus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes