09.09.2020 Kolmapäev

Tallinn asub rakendama täiendavaid COVID-19 ennetusmeetmeid

Tallinna linnavalitsus otsustas eilsest alates hakata rakendama täiendavaid ennetusmeetmeid koroonaohu tõkestamiseks, reguleerides töökorraldust linnasüsteemis ja allasutustes.

Lasteaiad töötavad rühmapõhiselt ehk välditakse rühmade vahelisi kontakte.
Lasteaiad töötavad rühmapõhiselt ehk välditakse rühmade vahelisi kontakte. Foto: pexels

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tuleb linnal seoses nakatumisnäitajate kasvuga Tallinnas reageerida juba praegu. "Praegused ennetusmeetmed on sellised, millega me ei sea piiranguid linlastele, vaid reguleerime eeskätt töökorraldust linnasüsteemis ja allasutustes," ütles ta.

Rakendame täiendavaid meetmeid selleks, et me ei peaks sulgema koole, lasteaedu ja teisi asutusi. Linna eesmärk on teha kõik võimalik selle nimel, et koolides ja lasteaedades vahetu kontaktõpe ei katkeks. Siin on suur roll vanematel, kellel palume jälgida, et laps haigena kooli ega lasteaeda ei läheks. Ühtlasi peavad vanemad olema valmis selleks, et neid õppeasutustesse ilma eelneva kokkuleppeta sisse ei lubata,

rääkis Kõlvart.

Ennetava meetmena paigaldatakse septembrikuu jooksul kõikides koolides termokaamerad ja rakendatakse õpilaste hajutamist. Hajutatud õppega alustatakse esialgu alates 8. klassist, kuid iga kool töötab välja sobiva hajutamise korralduse, et seda operatiivselt ja koheselt rakendada.

Kontaktide vähendamiseks rakendatakse koolides paindlikku õppekorraldust, näiteks eraldi ustest sisenemine, hajutatud koolipäeva algust, vahetundide, sh söögivahetunni ning õuesõppe võimaluste kasutamist. Õppetöö toimub võimalusel koduklassi põhimõttel. Koolides peavad õpetajad kasutama visiire.

Vahetu kontakti vältimiseks toimub lasteaedades laste vastuvõtmine ja üle andmine õues. Lasteaiatöötajad, kes võtavad lapsi vastu ja suhtlevad vanematega, kasutavad isikukaitsevahendina visiiri. Lasteaiad töötavad rühmapõhiselt ehk välditakse rühmade vahelisi kontakte.

Sotsiaalteenuste osutamine jätkub igapäevaselt, kuid teenusele tulevatele klientidele tehakse tervisekontroll. Jätkub uute klientide vastuvõtt teenustele, kuid kliendid läbivad samuti tervisekontrolli. Võimalusel rakendatakse nõustamisteenuseid vahetu kontaktita ehk sidevahendite abil. Sotsiaal- ja hoolekandeasutustes rakendatakse klientide hajutamise nõuet ja külastusi võimaldatakse õues, kasutades selleks viiruse leviku ennetusmeetmeid. Kodukülastusi tegevad sotsiaalhoolekandetöötajad ja teised kliendiga vältimatu lähikontaktiga teenuse osutajad kasutavad väljaspool ametiruume tööülesandeid tehes isikukaitsevahendeid.

Ennetavad meetmed võetakse sõidukijuhtide kaitseks kasutusele ka ühistranspordis – nii ei ole reisijatel enam võimalik bussi või trolli siseneda esiuksest ning sõidukijuhtide kaitseks luuakse sanitaartsoon esiuksest kuni esimese istmereani.

Niisamuti kasutavad linna teenindussaali töötajad isikukaitsevahendit juhul, kui ei ole statsionaarset kaitseklaasi.

Ühtlasi otsustas linnavalitsus, et kuni selle aasta lõpuni ei toimu linnaorganisatsioonis välislähetusi, koosolekuid korraldatakse kas veebis või hajutamise põhimõtet järgides siseruumis. Siseruumis toimuvate linna korraldatavate ürituste puhul tuleb jälgida arvulist piiri, järgides distantsi ja kasutades isikukaitsevahendeid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference